YENİ
 • GÜVENLİ KURUMSAL HESAP İLE TANIŞIN, BİLGİLERİNİZİ ONAYLATIN VE ALICILARA GÜVEN VERİN !
 • KURUMSAL HESAPLAR TÜM BİLGİLERİ PETCİM TARAFINDAN DOĞRULANMIŞ GÜVENİLEBİLİR HESAPLARDIR.
 • KURUMSAL HESAP İLANLARI, ONAY VE KONTROL SÜRECİNİ BEKLEMEDEN OTOMATİK YAYINA ALINIR.
 • KURUMSAL HESAP SAHİBİ OLMAK İÇİN, İLETİŞİM SAYFAMIZDAN BİZİMLE İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ.

Axolotl için uygun akvaryum şartları nelerdir ?

 • - 19 Nisan 2016 18:30
 • Yaşam şartları
  Axolotl oldukça büyük boyutlara ulaşabilir. Bu nedenle olabildiğince büyük akvaryumlar tercih edilmelidir. Akvaryum suyu yüksekliğinin Axolotl’ın yüzebileceği yükseklikte olması yeterlidir.

  Akvaryum içerisinde kuru alana gerek olmamakla beraber tutunmaları ve üzerinde dinlenmeleri için büyük bir taş ya da mango kökü kullanılması gerekir.

  Akvaryum suyu için klorlu musluk suyu kullanılmamalı, dinlendirilmiş ya da temiz damacana suları tercih edilmelidir. Akvaryum içerisinde filtrasyon sağlamanın da bir takım yararları bulunur. Filtre sayesinde akvaryum temizleme sıklığı azalarak suyun temiz kalması sağlanır. Akıntıları çok sevmedikleri için kullanılacak olan filtre aşırı akıntı oluşturacak güçte değil, daha düşük güçte olmalıdır.

  Axolotl akvaryumunun pH değerinin 6 ile 7.5 arası olması idealdir. Taban malzemesi olarak silis kum veya yutamayacağı büyüklükte çakıllar kullanılabilir. Akvaryum ısısı ise en fazla 24 derece olmalı, bu dereceyi kesinlikle geçmemelidir.

  Çünkü Aksolotl'lar doğada serin sularda yaşar. En uygun ısı derecesi 20 derece civarıdır. Yaz aylarında bu semenderler için su ısısını ayarlamak büyük bir problem yaratabilir.

   0
  kişi beğendi

   0
  yorum

  327 görüntüleme

  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Henüz hiç yorum bulunamadı.
  Sponsorlu bağlantılar